Rize İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Rize İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Şube Müdürleri

Güncelleme Tarihi: 10/01/2018

HABİBE ERDOĞAN.JPG
Habibe ERDOĞAN
 İzleme ve Değerlendirme Şube Müdürü

1982 yılında Osmaniye İli Düziçi ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini aynı ilçede tamamladı. 2002 yılında Hacettepe Üniversitesi, Sağlık Hizmetleri Yüksek Okulundan Sağlık Teknikeri olarak mezun oldu. 2003 yılında Ankara Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Sağlık Teknikeri olarak göreve başladı. 2007 yılında aynı unvanla Ankara İl Sağlık Müdürlüğünde görev yaptı. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nin İşletme bölümünden mezun oldu. 2012 yılı sonu itibariyle Rize İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Şubesinde görev yaptı. 2014 yılında, İstanbul Beykent Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Hastane ve Sağlık Kurumları Yönetimi bölümünde tezli olarak yüksek lisansını tamamladı. 2015 yılında yapılan Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavında başarılı olup İstanbul Büyükçekmece İlçe Sağlık Müdürlüğüne Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü olarak atandı. 2016 Mayıs ayı itibariyle Rize İl Sağlık Müdürlüğü İzleme ve Değerlendirme Şube Müdürlüğüne atanan Habibe ERDOĞAN halen bu görevine devam etmektedir. Evli ve bir çocuk annesidir.


     Yıldız METE
 Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü

05.10.1973 tarihinde Rize İli İyidere ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini aynı ilçede tamamladı. 1993 yılında KTÜ GMYO Muhasebe Bölümünden mezun oldu ve aynı yıl Memur olarak Rize İl Sağlık Müdürlüğünde görevine başladı. 1999 yılında Anadolu Üniversitesi, İşletme Fakültesi, Yönetim ve Organizasyon bölümünden mezun oldu. Rize İl Sağlık Müdürlüğü İdari ve Mali İşler Şube Müdürlüğü Muhasebe bölümünde 2003 yılına kadar Memur ve Şef görevlerinde bulunduktan sonra, 2003 yılı 2010 yılları arasında Personel Şube Müdürlüğü görevinde bulundu. 2010 yılında yapılan Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavında başarılı olup Ardahan İl Sağlık Müdürlüğüne Personel Şube Müdürü olarak atandı. 2013 yılında, Beykent Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Hastane ve Sağlık Kurumları Yönetimi bölümünde tezli olarak yüksek lisansını tamamladı.  663 Sayılı KHK ile Araştırmacı kadrosuna nakledip 2012 yılında tekrar Rize İl Sağlık Müdürlüğüne atandı ve aynı tarihten itibaren Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü olarak görevine devam etmektedir.


FATMA SONAY.JPG
Fatma SONAY
 Yönetim Hizmetleri Şube Müdürü

17/08/1981 tarihinde Trabzon İli Çaykara ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini aynı ilçede tamamladı. Sağlık Memuru (Tıbbi Sekreter) olarak 2001 yılında Rize İl Sağlık Müdürlüğü’nde görevine başladı. 2005 yılında Anadolu Üniversitesi, İktisat Fakültesi, Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Rize İl Sağlık Müdürlüğü İnsan Kaynakları alanında sırasıyla sağlık memuru, şef ve Personel Şube Müdürü görevlerinde bulundu. 2013 yılında, Beykent Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Hastane ve Sağlık Kurumları Yönetimi bölümünde tezli olarak yüksek lisansını tamamladı. 2012 yılı Kasım ayında, Rize İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinde ilk yapılanma aşamasından itibaren görev aldı ve bu kurumdaki görevine İnsan Kaynakları Uzmanı olarak 12/01/2016 tarihine kadar devam etti. Bakanlığımızca 2015 yılında yapılan Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavında başarılı olup Müdürlüğümüz emrine Şube Müdürü olarak atanan Fatma SONAY halen bu görevine devam etmektedir. Evli ve iki çocuk annesidir. 
Barış KARA
 Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü

1981 Maçka Doğumlu olan Barış KARA 1999 yılında Maçka Sağlık Meslek Lisesinden Mezun oldu.2001 yılında Pamukkale Üniversitesi Sağlık Yüksekokulunda öğrenimini yaparken 2003 Yılında Yüksekova 1 Nolu Sağlık Ocağında sağlık memuru olarak göreve başladı. Öğrenim durumundan dolayı 2003-2008 yılları arasında Denizli Sağlık Müdürlüğü, Denizli İl Ambulans Servisi Başhekimliği, Sarayköy Devlet Hastanesi Acil Servisinde Sağlık Memuru olarak görev yaptı. 2006 Yılında Pamukkale Üniversitesi Sağlık Yüksekokulundaki öğrenimini tamamladı. 2008-2009 yıllarında Edirne Süloğlu İlçesinde askerliğini PDR yedek subay olarak yaptı. Öğrenim mazeretinin bitmesi üzerine 2009 yılında tekrar Hakkâri İl Sağlık Müdürlüğünde göreve başladı. Sırası ile Basın Birimi, UMKE Birimi Sorumlusu, Afet Birim Sorumlusu, Hasta Hakları İl Koordinatörü, Sağlık Eğitim Şube Müdürü, 112 Acil Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü olarak görev yaptı. 2013 yılında TC Sağlık Bakanlığı Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve araştırma Hastanesinde İstatistik, ayniyat Birim Sorumlusu olarak görev yaparken 2015 yılında 663 KHK Kapsamında Hastane Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. 2015 Yılı Sağlık Bakanlığı Unvan Değişikliği ve Görevde Yükselme sınavını kazanarak 2016 yılından itibaren Rize İl Sağlık Müdürlüğü İzleme ve Değerlendirme Şube Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yaptı. Mayıs 2016 itibariyle Müdürlüğümüz Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü olarak görev yapmaktadır. Evli ve bir kız çocuk babasıdır.