Rize İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Rize İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Çaykur Rizesporlu Futbolculardan Yaşama Yol Ver Projesine Destek

Güncelleme Tarihi: 23/06/2017

 

Çaykur Rizesporlu Futbolculardan Yaşama Yol Ver Projesine Destek

 


 

 Acil sağlık hizmetlerinin sunumunda 112 Acil Çağrı hattının gereksiz aranmasının önlenmesi, trafikte ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesi amacıyla yürütülen bilgilendirme kampanyasına Yeşil-mavili ekip de destek verdi.

İdman Öncesi Rize İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı 112 acil servis ekipleri yeşil-mavili ekibi ziyaret edip, teknik direktör Hikmet Karaman'a çiçek verdi.  

Vatandaşların, trafikte ambulansın geçiş üstünlüğüne özen göstermesi ve vatandaşların 112 acil yardım hattının gereksiz aramasını önlemek amacıyla  Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şubesi tarafından "Yaşama Yol Ver" sloganıyla yürütülen kampanya kapsamında futbolcuları ve teknik direktör Hikmet Karaman'ı bilgilendiren sağlık ekipleri, projeye destek olmalarını istedi.

Teknik direktör Karaman, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Vatandaşlarımızı bu konuda duyarlı olmaya davet ediyorum. Acil durumlar dışında 112 hattını meşgul etmeyelim ve trafikte ambulansın geçişine öncelik gösterelim" dedi.

Futbolculardan Recep Niyaz ise, insan sağlığının çok önemli olduğuna dikkat çekerek, "Özellikle trafikte ambulanslara öncelik tanıyalım. Gereksiz yere ihtiyaç olmadığı sürece 112 acil yardım hattını aramayalım. Vatandaşlarımız ve taraftarlarımız bu konuda duyarlı olmaya davet ediyorum" diye konuştu.


IMG_8930.jpg
 Etkinliğe katılan İl Sağlık Müdür Yardımcısı Zikrullah Tüfekçi ise, vatandaşlarımıza yönelik farkındalık oluşturmak ve destek olmaları için Çaykur Rizesporlu futbolcular ve teknik heyetimiz ile ortak bir proje gerçekleştirdiklerini söyleyerek, sağlık çalışanlarına destek olan futbolculara ve teknik direktör Hikmet Karaman'a teşekkür ederek, hafta sonu oynanacak Gençlerbirliği maçı içinde başarılar diledi.