22 Haziran 2017 Perşembe 23:18

Rize 112 acil sağlık hizmetleri


  Rize Sağlık Müdürü Tepe, "İlimiz genelinde İl Ambulans Servisimize bağlı olarak 20 acil yardım istasyonumuz 48 ambulansımız ile vatandaşlarımıza 7 gün 24 saat kesintisiz sağlık hizmeti sunuyoruz" dedi.

  Tepe, yaptığı açıklamada, "İkizdere ve Çamlıhemşin gibi il merkezine uzak ilçelerimizde acil sağlık hizmetlerini ilçe hastanelerine bağlı bir şekilde hizmet sunduklarını ifade ederek, şöyle devam etti:

  "Son zamanlarda özellikle Çamlıhemşin ve İkizdere ilçelerimiz başta olmak üzere bazı 112 acil birimlerimizin kapanacağı yönünde gerek yerel basında gerekse de vatandaşlarımız arasında bilgi paylaşımı olmuştur. İkizdere ve Çamlıhemşin gibi il merkezine konum olarak en uzak mesafede bulunan ilçelerimizde acil sağlık hizmetlerinin önemi her zaman tüm sağlık hizmetleri içerisinde ilk sırada gelmektedir"

 Tepe, "Söz konusu ilçelerimizde ve diğer herhangi bir merkezimizde bulunan 112 acil sağlık istasyonunun kapatılması kesinlikle söz konusu olmayıp, tam tersine, devam eden süreçte mevcut birimlerimiz daha da güçlendirerek halkımıza en üst seviyede hizmet vermeye devam edecektir" diye konuştu.

 

Eklenme Tarihi:   18.02.2015 Okunma Sayısı:   2854
Web uygulamaları Alo 113 Alo 150 Alo 184 Alo 182 Alo 171 Bilgi edinme Sağlık turizmi Stratejik plan Klinik kalite EVDE SAĞLIK HİZMETLERİ
Sağlık Net E-Posta Elektronik belge Sağlıkta buluşma noktası Obezite Havanı koru Aile hekimliği Bağlantılar Bilgi Edinme
E-kütüphane E-Devlet Linkler Organ Bağışı
Toplam Tekil Ziyaretçi: 450472 | Toplam Sayfa Gösterimi: 9946450
Gbit Yazılım T.C. Sağlık Bakanlığı | Rize Sağlık Müdürlüğü superligtv sunucu strateji oyunuRize il Saglık Müdürlügü Web Sitesi. Kurum hakkında bilgiler, Subeler, projeler ve duyurular yer alıyor.